Jaipur, Rajasthan
GST No. 08BNOPD0978A1Z3
Call 0804821092784% Response Rate
Send Enquiry













Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1000 Square Meter |
| Structure Type | Tunnel Frame |
| Structure Material | GI Pipe |
| Pipe Diameter | 50 mm |
| Pipe Thickness | 3.0 mm |
| Frame Coating | GI Coated |
| Structure | Tubular structure |
| Application | Shade House, Net House, Nursery, Hydroponics, Greenhouse, Polyhouse, Seedling |
| Built Type | Panel Build |
| Span | 12 m |
| Peak Height | 5 m |
View Complete details